שם משתמש:
סיסמא:
עוד לא פתחת משתמש באתר ? להרשמה מיידית בחר/י:
אני בת וברצוני להירשם לאתר ! | אני בן וברצוני להירשם לאתר !

מערכת הבלוגים של העיר הוירטואלית


אפשרויות ניהול
את/ה צריכ/ה להיות מחוברת לעיר הוירטואלית כדי להשתמש במערכת הבלוגים.
בלוגים - עמוד ראשי
הרשמה לאתר

בלוגים אחרונים
* מורה פרטי ללשון – מתי וכיצד נכון לשכור את שירותיו?
* הבית נקי והראש נקי מדאגות
* לייקים לפייסבוק לדף עסקי מצליח ורווחי
*
* סקירה על רשת המאפיות החדשה
*
*
* מה זה הלוואה בין אנשים
* בתי מלון בנתניה
* Noragami
* סרטים כולם אוהבים
* הדרך הטובה ביותר לבחור חברה לליטוש אבן
* שעות נוספות - "המחלה" של השכירים
* אוכל בינוני=מפגש בינוני
* איך לבחור מנעולן מקצועי ואמין?
עמלות - המרכיב החשוב ביותר במסחר בשוק ההון (צפיות: 218)

פוסט זה נכתב על ידי dzrihen ב30/09/2015 17:11:01


אחד המרכיבים החשובים ביותר בתחום המסחר בשוק ההון, הוא כמובן העמלות, שאותן המשקיע משלם לגוף הפיננסי המבצע עבורו את פעולות הקניה והמכירה. בין אם זה בנק, בית השקעות או ברוקר פרטי.

עמלות במסחר בשוק ההון

ומדוע מרכיב העמלות כל כך חשוב? כי מדובר בכסף, ש´מגלח´ חלק מהרווח, שאותו משקיע השיג בפעילות בשוק ההון. כאשר כמובן שגם במקרה של הפסדים בפעילות המסחר, המשקיע עדיין חייב בתשלום עמלות על עסקאותיו.

אבל פרט חשוב לא פחות, הוא העובדה שמדובר בכמה עמלות אפשריות, שלא תמיד המשקיעים מודעים להן בחישוב מצטבר, לפעמים המשקיע מופתע לגלות, שלמרות שהמניה שלו "עשתה" 10% בבורסה ונמכרה, הרי שלחשבון הבנק שלו הגיעו רק 4% מהרווח.

לכן בסביבת ריבית אפסית, כפי שקיימת היום במרבית העולם המערבי וגם בישראל, בסביבת אינפלציה אפסית וכששוקי המניות בעולם נמצאים במהלך שורי רב שנים ואולי קרוב לשיא על פי הערכות, הרי שהתשואות הצפויות בשוקי המניות בשנים הקרובות, לא ימדדו עוד במספרים דו ספרתיים, אם בכלל תימשכנה העליות.

על רקע זה, ברור שכל מי שמצליח להשיג הסדר לגבי תשלום עמלות נמוכות בתיק ההשקעות שלו, עשוי לשמר חלק ניכר מתשואת התיק, לעומת משקיעים שנניח מבצעים את הפעולות בבנקים המציעים פעולות ני"ע יקרות יותר.

ומדוע אני מזכיר את הבנקים? כי באופן מסורתי הבנקים גובים עמלות גבוהות על המסחר בניירות ערך, ההבדלים בין הבנקים לבין תוכנות מסחר מקוון עלולים להגיע לסכום ניכר. בעוד שבבנקים עמלת קניה ומכירה בתיק ניירות ערך ישראלי יכול להגיע ל- 0.5%-0.8% מהעסקה, תלוי בגודל התיק ובביטחונות, הרי שאותה עמלה באמצעות פלטפורמות מסחר אינטרנטיות עשויה להגיע לרבע ואפילו פחות מכך.

ההבדלים בגובה העמלות חדים יותר במסחר בניירות ערך זרים, רכישת מניות בניו יורק באמצעות חשבון ניירות הערך בבנקים בישראל, יכולה אף להגיע ל-25$ לפעולת קניה או מכירה!! בעוד שבתוכנות המקוונות ובשירותי ברוקראז´ מחוץ לבנקים תשלמו 1.5 – 2.0 דולר לפעולה, כלומר עשירית הסכום.

עמלות הקניה והמכירה הן העמלה המרכזית שכל לקוח משלם, אבל הן לא היחידות. בבנקים למשל תדרשו לשלם גם דמי שמירה, סוג של עמלה אנכרוניסטית שנותרה בעינה מהתקופה שבעת קניית מניות, אכן קיבלת ליד את המניות בצורת תעודות כתובת, מעין שטרי נייר מהודרים, המוכיחים שאתה בעל המניה. הבנק היה שומר את המניות על שמך בכספת המרכזית שלו ודאג כמובן לחייב אותך ב"דמי שמירה".

כיום הכל כמובן ממוחשב ואין עוד מניות ששוכבות וממתינות בכספות הבנקים, אלא שאת אותם דמי השמירה בגובה כרבע אחוז לשנה הבנק לא שוכח לחייב.

עוד עמלה שמי שלא משתמש בשירותי מסחר אינטרנטיים משלם הם דמי ניהול עבור ניהול התיק שלו בבית השקעות, או אצל חברת ברוקרים פרטית. דמי הניהול תלויים בגובה התיק כמובן ונעים סביב 0.4% ומגיעים גם ל- 1.5% ויותר.

בסך הכל, כשתיק השקעות משיג למשל תשואה של 10% בשנה ומזה הוא מפריש לעמלות שונות 3%-4%, הרי שמבלי להרגיש תשואת התיק נשחקה בשיעור ניכר של 40% - וזה עוד לפני שהמשקיע העביר למס ההכנסה את חלקו ברווח שכיום עומד על 25%. לכן, גם אם 0.5% עמלת קניה ומכירה נראית  ממבט ראשון כסכום זניח, זה ממש לא כך וצריך לזכור שעמלות הן אחד המרכיבים החשובים ביותר בבחירת ספק שירותי המסחר שלכם. לעוד טיפים בתחום המסחר והפיננסים.

 


מילות מפתח:


העיר הוירטואלית:
אודות
תנאי שימוש
פירסום + יצירת קשר
מאגרי תוכן גדולים:
הורדות
משחקי רשת
סרטים וסדרות
תוכן מבוסס גולשים:
בלוגים בחינם
בניית אתר בחינם
קבוצות לפי נושאים
ארכיונים גדולים:
פורומים
סירטונים
תבניות וורדפרס
קישורים והמלצות:
מפת האתר
משחקים לילדים
משחקי בנות
משחקים
אינדקס עסקים
ייעוץ לילדים
עיר הספרים

eXTReMe Tracker