שם משתמש:
סיסמא:
עוד לא פתחת משתמש באתר ? להרשמה מיידית בחר/י:
אני בת וברצוני להירשם לאתר ! | אני בן וברצוני להירשם לאתר !

מערכת הבלוגים של העיר הוירטואלית


אפשרויות ניהול
את/ה צריכ/ה להיות מחוברת לעיר הוירטואלית כדי להשתמש במערכת הבלוגים.
בלוגים - עמוד ראשי
הרשמה לאתר

בלוגים אחרונים
* עבודה לנוער בחופש הגדול / עבודה לנוער בקיץ
* נערת לווי - פנטזיה או לא? מה האמת?
* איך להתחיל עם בחורה בפייסבוק - שלושה טיפים שאתם חייבים ליישם
* חדרי בריחה לילדים - לאתגר את הילדים שלכם
* איחור
* 3 הפחדים הגדולים ביותר במערכת זוגית
* הצד האפל של עולם הדוגמניות
* כולנו מכירים את החופש הגדול- איך וכיצד לחסוך?
* משחקים בחדרי בריחה
* השכרת וילות בחול
* מה זה וילה בכלל
* לעמוד על שלנו במקומות עבודה
* מלחמת העולם השלישית.
* תקלה באתר שלי בעיר האתרים
* היוש♥
נשירת שיער אצל נשים – למה זה קורה? (צפיות: 196)

פוסט זה נכתב על ידי dzrihen ב04/11/2015 16:32:01

 

על אף שנהוג לחשוב על נשירת שיער כבעיה השמורה לגברים בלבד, נשים רבות סובלות ממנה גם כן. לרוב, מדובר בנשירת שיער קלה, על רקע של חסר תזונתי כלשהו, בה ניתן לטפל באופן דיי פשוט ומבלי שהאישה תידרש לפרוצדורות מורכבות ולתכשירים רבים. עם זאת, לעיתים, תיתכן נשירת שיער בקרב נשים, שאינה נובעת אך ורק מחסר תזונתי. הרי לפניכם כמה סיבות עיקריות לנשירת שיער בקרב נשים.

הריונות

באופן טבעי ורגיל, לשורשי השיער מחזור החיים הנמשך בין שלוש לחמש שנים, כאשר 85 אחוזים מזקיקי השיער נמצאים בשלב צמיחה באופן קבוע, ואילו 15 אחוזים משורשי השיער מצויים בשלב נשירה. בזמן ההיריון, מחזור החיים של זקיקי השיער מתארך משמעותית, כאשר 15 האחוזים של הזקיקים שאמורים להיות בשלב הנשירה, למעשה מתעכבים לנשור. כך, נוצר מצב בו השיער נראה מלא ושופע יותר. הסיבה לתופעה זו הינה שבמהלך ההריון, קיימת עלייה בהורמוני המין הנשיים בגוף, המשפיעים באופן חיובי על השיער. עם זאת, לאחר ההריונות, פוחתות רמות ההורמונים (אסטרוגן ופרוגסטרון), וזקיקים רבים משנים את מצבם ונכנסים למצב של נשירה. מסיבה זו, נשים סובלות מנשירת שיער מוגברת לאחר הלידה, האורכת כחודשיים עד שלושה. לרוב, מדובר במצב הפיך שאין מה לדאוג לגביו, שכן לאחר שלושה חודשים, הגוף מוצא מחדש את האיזון הנכון לו וכל זקיקי השיער חוזרים למצבם הטבעי.

נשירת שיער על רקע הורמונאלי

קיימות נשים רבות הסובלות מנשירת שיער על רקע הורמונאלי. לרוב, מדובר יהיה בתסמונת ה- PCO, שהינה תסמונת השחלה הפוליציסטית. נשים הסובלות מתסמונת זו חוות ירידה בהורמוני המין הנשיים בגוף עקב הפרעות בביוץ, ואת מקומם תופס הורמון הטסטוסטרון, שהינו הורמון המין הגברי. להורמון הטסטוסטרון לרוב מתלווה הורמון ה- DHT, הנקשר לזקיקי השיער והוא זה הגורם למעשה לנשירתם. עניין זה עלול ליצור מצב של הדלדלות השיער באופן משמעותי, בדומה להידלדלות השיער אותה חווים גברים רבים על רקע תורשתי. עם זאת, במרבית המקרים, מצב זה לא יוביל להתקרחות בקרב נשים, אלא רק לדלדול השיער.

התקרחות תורשתית

על אף שמדובר במקרים נדירים יותר, קיימות גם נשים הסובלות מהתקרחות נשית תורשתית. לרוב, מצב זה יבוא לידי ביטוי רק בגילאים מאוחרים יותר, כאשר האישה כבר מבוגרת. לרוב, נשירה זו תתבטא בקרחת או בהתדלדלות השיער בצורת עיגול במרכז הראש, ולא במפרצים ובקדמת הראש בדומה לנשירה התורשתית הקיימת בקרב גברים.

 


מילות מפתח:


העיר הוירטואלית:
אודות
תנאי שימוש
פירסום + יצירת קשר
מאגרי תוכן גדולים:
הורדות
משחקי רשת
סרטים וסדרות
תוכן מבוסס גולשים:
בלוגים בחינם
בניית אתר בחינם
קבוצות לפי נושאים
ארכיונים גדולים:
פורומים
סירטונים
תבניות וורדפרס
קישורים והמלצות:
מפת האתר
משחקים לילדים
משחקי בנות
משחקים
אינדקס עסקים
ייעוץ לילדים
עיר הספרים

eXTReMe Tracker