שם משתמש:
סיסמא:
עוד לא פתחת משתמש באתר ? להרשמה מיידית בחר/י:
אני בת וברצוני להירשם לאתר ! | אני בן וברצוני להירשם לאתר !

מערכת הבלוגים של העיר הוירטואלית


אפשרויות ניהול
את/ה צריכ/ה להיות מחוברת לעיר הוירטואלית כדי להשתמש במערכת הבלוגים.
בלוגים - עמוד ראשי
הרשמה לאתר

בלוגים אחרונים
* היכולת החשובות שמציג סקייטבורד חשמלי באיכות גבוהה
* 5 יתרונות מעולים בשימוש של חברת ניקיון
* עבודה לנוער בחופש הגדול / עבודה לנוער בקיץ
* נערת לווי - פנטזיה או לא? מה האמת?
* איך להתחיל עם בחורה בפייסבוק - שלושה טיפים שאתם חייבים ליישם
* חדרי בריחה לילדים - לאתגר את הילדים שלכם
* איחור
* 3 הפחדים הגדולים ביותר במערכת זוגית
* הצד האפל של עולם הדוגמניות
* כולנו מכירים את החופש הגדול- איך וכיצד לחסוך?
* משחקים בחדרי בריחה
* השכרת וילות בחול
* מה זה וילה בכלל
* לעמוד על שלנו במקומות עבודה
* מלחמת העולם השלישית.
מאה רעיונות לפעילות בקייטנה (צפיות: 146)

פוסט זה נכתב על ידי ענבר ביתן ב26/10/2016 17:15:56

75. ציור או סיפור משפחתי בהמשכים - משתמשים במחברת או שמשדכים דפים בודדים לחוברת מתוצרת עצמית. את הסיפור ממציאים ביחד או שהילד הוא המספר ויכול להיות גם המאייר. ההורים הם נותני השירותים – הכותבים בפועל, המהדקים, המוציאים לאור. בסוף התהליך ניתן "לכרוך" את הספר המוגמר בכריכת בריסטול עבה. 

76. נייר טואלט – מתחילים באיסוף גלילי נייר טואלט וצביעתם. כשהם מתייבשים אפשר לחבר אותם לצינור ארוך ולדבר בו כמו בטלפון. כמו כן, ניתן להכין מהם משקפת או טלסקופ, לבנות טירה או להשתולל עם הדמיון ככל העולה על רוחכם.

77. בית בתוך בית - אם קניתם באחרונה מכשיר חשמלי גדול, אפשר לעשות שימוש בארגז בו הגיע. אם אין לכם ארגז בגודל מתאים ניתן לחבר לוחות פלסטיק (קאפות, פוליגל) שנרשכשו בחנות יצירה, ובונים "בית". חורצים בו חלונות ודלת, מוסיפים וילונות משאריות בד, מקשטים לפי דמיונם של הילדים, מוסיפים שלט ופעמון, והרי לכם בית בתוך בית. 

78. תיאטרון בובות מגלילי נייר מגבת - משתמשים בגלילים כבסיס, אותו מקשטים מציירים עליו (או על כדור קלקר מחנות יצירה שניתן להדביק ל"גוף") פנים ומוסיפים בגדים משאריות בד, כפתורים וסרטים. שיער אפשר להכין מצמר, צמר גפן או צמר פלדה (מצוין לסבתות...), ושוב הדמיון הוא הגבול. 

79. ציור על חלונות - ניתן לצייר עם צבעי גואש על חלונות זכוכית, ולאחר מכן "לנקות" בעזרת הילדים. לעדיני הנפש בינינו יש גם צבעים מיוחדים המיועדים לציור חד פעמי על זכוכית, אשר מתנקים בקלות עם מגבון או סמרטוט לח (מתוצרת "קריולה"). 

80. קולאז´ מחפצים המצויים בבית – מדביקים על גליון בריסטול או קאפה חפצים שונים לכדי ציור - שמש ממטבע כסף וקרניים ממקלות ארטיק צבועים צהוב, גלי ים מחרוזים בצבעי תכלת, כחול, לבן ושקוף, סירה מקליפת אגוז וכדומה.

81. פסל סביבתי – מצוין לבית פרטי או לבית בו השכנים משתפים פעולה. אוספים גרוטאות שונות, מתכננים ביחד מה לבנות (שלב זה עשוי להיות ארוך במיוחד כשמדובר בילדים קטנים), ולאחרי התכנון מתחילים במלאכת הבניה. חומרים מומלצים – פחיות שימורים, קופסאות קרטון, צינורות של מיזוג אויר, פומפה, קרשים וכיוצא באלה. דרך חומרי הפסל ניתן ללמד את הילדים על השוני בין חומרים שונים, תכונותיהם והשימושים הנעשים בהם.

82. תמונות חול או חרוזים – "משפריצים" על דף דבק פלסטי בצורות שונות, ובלי הכוונה מדויקת. על הדבק הרטוב שופכים חול, אורז, חרוזים, פאייטים, מנערים וצופים בציור שצץ מהדף.

83. צורות גבס – בעזרת ההורים ותבניות שונות (החל בתבניות המיועדות לקוביות קרח ועד לכאלה אשר נקנו בחנויות יצירה) ניתן להכין עיסת גבס, ליבשה ולצבוע את הצורות שיצרתם. בשלב הייבוש ניתן לשקע בתוך הגבס מגנטים קטנים ולעטר את המקרר לקראת השנה החדשה.

84. עיסת נייר – להכין דמות חלולה מעיסת נייר (הבסיס יכול להיות בלונים מנופחים), אחרי הייבוש ניתן לצבוע ולקשט אותה, למלאה בסוכריות וממתקים, ובמסיבת סיום החופש לנפץ אותה בהנאה.

85. הכנת תכשיטים - מחרוזים, פאייטים או פסטה צבועה. אפשר גם לנסות ולמכור לסבתות, דודות, שכנות וכל מי שמוכן לקנות.

86. ייבוש פרחים – אם חום הקיץ לא התיש אותם, ניתן לאסוף פרחים בגינה ולייבשם בין שני דפי עיתון הלחוצים בתוך ספר עב כרס, בעל כריכה קשה. לפרחים לוקח כעשרה ימים להתייבש באופן מוחלט. לאחר מכן, כדאי לרסס עליהם לק (לשימור). אפשר לשלב אותם בכל סוג של עבודות יצירה. 

87. הנבטת קטניות – חומוס, שעועית ואפונה מונבטים בקלות על גבי מצע צמר גפן לח.

88. ציור קסם – צובעים דף בצבעי שמן (פסטלים) בכל הצבעים, בלי מטרה או צורה מסוימות. חשוב שהדף יהיה מלא כולו בצבע (שלא יישאר אפילו חריץ אחד לבן). לאחר מכן מכסים את כל הדף בצבע פנדה שחור. בסיום התהליך חורצים בשיפוד (או כל חפץ חד אחר), ציור על גבי הדף השחור ולפתע מתגלה הצבעוניות שתחתיו.

89. פרוייקט צילום – בעיקר לבעלי המצלמות הדיגיטליות, לצאת עם הילדים למסע צילום בשכונה, לתת להם לצלם לבד דברים שמעניינים אותם, לבחור יחד במחשב את התמונות הכי טובות, לפתח או להדפיס במדפסת ביתית ולהכין קולאז´ של חופש.

90. בלגן באמבטיה - אפשר לצבוע את המים עם צבעי מאכל, לאכול ארטיקים וגלידות, למלא אקדחי מים או שפריצרים ולהשפריץ – כאשר המים צבועים – הילד גם רואה את המסלול שהמים עושים.

91. חנות בגדים - מורידים את טמפרטורת המיזוג, ומודדים בגדי סתיו מהשנה שעברה. אפשר לעשות מעין "חנות" עם תא מדידה מופרד בסדין, מראה גדולה ואפילו קופה. 

92. לארח חברים שלא התראינו איתם מזמן, להתארח גם אצלם. ואפילו... לנסוע לבקר את הדודה ברוניה שכבר מזמן מבקשת שתקפצו כשאתם בסביבה.

93. לבשל עם הילדים: להכין לימונדה קרה, כדורי שוקולד, לאפות עוגיות או מאפינס, להכין עוגת שוקולד ולקשט אותה, לאפות פיצות, ועוד רעיונות

94. יום בצבע – יום שבו כל הפעילויות, האוכל, הבגדים והשירים קשורים בצבע מסוים. למשל, ביום אדום – יום שבו לובשים אדום, עושים פעילויות יצירה אדומות ואוכלים רק אוכל אדום (מיצפטל, קציצות ופסטה ברוטב עגבניות, אבטיח). 

95. מרתון סרטים – לבחור נושא ולצפות בכמה סרטים ברצף, עם מזגן, פופקורן וקולה קרה. אפשר להכין הזמנות, קרטוני פופקורן וכרטיסים ולהזמין חברים.

96. משחק חדש - זה הזמן ללמוד משחק קופסא או משחק קלפים חדש ולשחק בו בטורניר.

97. אפשר לבלות יום בלימוד על מדינה חדשה בקייטנת העמים.

98. להעלות הצגה עם תחפושות, לפי סיפור מוכר, מומצא או סתם להתחפש.

99. חוברות עבודה – ילדי הגן ובית הספר יוכלו להנות מחוברות עבודה מתאימות לגיל ולתרגל כישורי שפה, הבנה, כתיבה, קריאה וחשבון גם בחופש.

100. להתכונן לשנה הבאה, בין אם לגן או לבית הספר – לעשות ביחד קניות, לבחור ביחד תיק, להתרגש ביחד.

101. מסיבת סיום החופש הגדול – עם כל החברים, המשפחה או השכנים. תוכלו להציג את היצירות שלכם, המאכלים שהכנתם, והרעיונות שיישמתם במהלך כל החופש.


מילות מפתח:


העיר הוירטואלית:
אודות
תנאי שימוש
פירסום + יצירת קשר
מאגרי תוכן גדולים:
הורדות
משחקי רשת
סרטים וסדרות
תוכן מבוסס גולשים:
בלוגים בחינם
בניית אתר בחינם
קבוצות לפי נושאים
ארכיונים גדולים:
פורומים
סירטונים
תבניות וורדפרס
קישורים והמלצות:
מפת האתר
משחקים לילדים
משחקי בנות
משחקים
אינדקס עסקים
ייעוץ לילדים
עיר הספרים

eXTReMe Tracker