שם משתמש:
סיסמא:
עוד לא פתחת משתמש באתר ? להרשמה מיידית בחר/י:
אני בת וברצוני להירשם לאתר ! | אני בן וברצוני להירשם לאתר !

מערכת הבלוגים של העיר הוירטואלית


אפשרויות ניהול
את/ה צריכ/ה להיות מחוברת לעיר הוירטואלית כדי להשתמש במערכת הבלוגים.
בלוגים - עמוד ראשי
הרשמה לאתר

בלוגים אחרונים
* צימרים עם בריכה מחוממת
* איך להיות מושלמים המדריך המלה חלק א
* סרט מומלץ – מה זה אומר בעצם?
* שיימינג
* משחקים ולא נהנים
* לא להאמין לאנשים זרים
* יוטיוב
* מזון לכלבים – כשבאמת אוהבים
* מה קורה לדירות יוקרה המוצעות למכירה בתל אביב וממתינות לקונים?
* מאמן כושר אישי באימון בשיטת פיירבוקס
* זירת מסחר – לעשות הכל מהבית
* הנחת תפילין - מדוע בעצם יש לקיים את המצווה הזאת?
* מדהים לגלות מה קצת קולגן יכול לעשות עבורנו
* מים ואוכל לכלבים שאינם חשים בטוב: עשה ואל תעשה
* בורגול מלך הגרוסים
מסחר בדולר – כדאי לדעת (צפיות: 529)

פוסט זה נכתב על ידי aviv22 ב08/02/2018 12:56:24

הדולר הוא אחד המטבעות הנסחרים ביותר בעולם (יחד עם האירו) ולמרות שבפועל ישראלים לא יכולים להשתמש במטבע זה בארץ, הם יכולים לנצלו לטובת השקעות במטבעות חוץ שונים. מסחר בדולר בישראל הוא נפוץ מאד בקרב סוחרים בשוק המט"ח והוא מושפע משינויים בעולם ותנודות, האופייניות לשוק עצמו. מדינות רבות רוכשות מישראל מוצרים שונים ומשלמות בדולר ומוכרות את מוצריהן לישראלים גם כן בדולרים. הכללה העולמית, כמו גם הכלכלה המקומית, מושפעת מערכו של מטבע זה וכל ירידה בו או עליה בדולר באה לידי ביטוי ישירות ברמות המחירים אצלנו, בארץ.

הכירו את הדולר – אחד המטבעות החזקים בעולם

העוסקים במסחר בדולר משתמשים במונחים שונים, המלווים אותם לאורך עסקאותיהם. למשל, שער דולר יציג. מסחר בדולר מתייחס בין היתר לשער הדולר היציג, הנקבע במהלך השבוע על ידי בנק ישראל. שער זה נקבע בין הימים שני עד חמישי ובשעה 15:15 בדיוק. בימי שישי ובערבי חג הוא נקבע בשעה 13:15. בעזרת שער זה יכולים הסוחרים לחשב שערים ממוצעים אחרים ולבחון את מידת האטרקטיביות של כל עסקה ועסקה ביום עסקים מסוים. השער היציג, שהצדדים הלוקחים חלק בעסקה אינם מחויבים לו על פי החוק, משמש כאינדיקציה באשר ערכו של הדולר והוא יכול להשפיע על השוק המקומי. הדולר הרציף הוא מונח נוסף, שנמצא גם הוא תחת מסחר בדולר והוא מתפרסם בכל יום, אך משתנה בהתאם לשערו של השקל (לעיתים משתנה כמה פעמים ביום). שער זה נקבע בהתאם למידת הביקוש בחדרי העסקאות וכאשר אין מסחר ויום העבודה ננעל, השער הסופי שלו הוא האחרון שהתפרסם.

כאשר מדברים על מסחר בדולר מתכוונים לרכישת של דולרים, מתוך מטרה להרוויח לאור הפערים שבין שיווי המטבעות הנסחרים. למשל, אם הסוחר רכש דולר בשווי של 4 שקלים, ולאחר שבוע שערו של הדולר ירד ל – 3.5 שקלים (לכל 1 דולר), הרי שהוא הפסיד 50 אג´. אם שערו של הדולר עלה, בהשוואה לשערו ביום הרכישה, הרי שהוא הרוויח (לכשיחליט למכור אותו). שעריו של הדולר מושפעים ממספר פרמטרים. כאשר ערכו של המטבע עולה, הדבר נובע מכמה סיבות: ביקוש גדול למטבע, צמצום חובותיה של ארצות הברית המביא ליציבות הכלכלה בה, התחזקותו של הדולר בהשוואה ליורו או אי יציבות ביטחונית בישראל, כמו גם אי יציבות פוליטית. ירידה בשער הדולר מושפעת מהורדת הריבית בארה"ב ומהעלאתה בארץ, מהזרמה של דולרים לישראל, מעליות בשוקי המניות השונים ברחבי העולם וגם מעליה של ערך השקל בהשוואה לדולר.

לסיכום

ניתן לראות שהמסחר בדולר מושפע מתהליכים שונים המתקיימים הן בעולם והן בארץ. תהליכים רבים יכולים להביא לעלייה בערכו של הדולר, בעוד שאחרים יכולים לגרום לירידה. היכרות עם השוק, כמו גם עם המגמות שלו והיותו לא יציב לעיתים, עוזרת בהתנהלות בו ובבחירתן של עסקאות כדאיות.

 

 

 

 


מילות מפתח: מסחר בדולר


העיר הוירטואלית:
אודות
תנאי שימוש
פירסום + יצירת קשר
מאגרי תוכן גדולים:
הורדות
משחקי רשת
סרטים וסדרות
תוכן מבוסס גולשים:
בלוגים בחינם
בניית אתר בחינם
קבוצות לפי נושאים
ארכיונים גדולים:
פורומים
סירטונים
תבניות וורדפרס
קישורים והמלצות:
מפת האתר
משחקים לילדים
משחקי בנות
משחקים
אינדקס עסקים
ייעוץ לילדים
עיר הספרים

eXTReMe Tracker