שם משתמש:
סיסמא:
עוד לא פתחת משתמש באתר ? להרשמה מיידית בחר/י:
אני בת וברצוני להירשם לאתר ! | אני בן וברצוני להירשם לאתר !

מערכת הבלוגים של העיר הוירטואלית


אפשרויות ניהול
את/ה צריכ/ה להיות מחוברת לעיר הוירטואלית כדי להשתמש במערכת הבלוגים.
בלוגים - עמוד ראשי
הרשמה לאתר

בלוגים אחרונים
* צימרים עם בריכה מחוממת
* איך להיות מושלמים המדריך המלה חלק א
* סרט מומלץ – מה זה אומר בעצם?
* שיימינג
* משחקים ולא נהנים
* לא להאמין לאנשים זרים
* יוטיוב
* מזון לכלבים – כשבאמת אוהבים
* מה קורה לדירות יוקרה המוצעות למכירה בתל אביב וממתינות לקונים?
* מאמן כושר אישי באימון בשיטת פיירבוקס
* זירת מסחר – לעשות הכל מהבית
* הנחת תפילין - מדוע בעצם יש לקיים את המצווה הזאת?
* מדהים לגלות מה קצת קולגן יכול לעשות עבורנו
* מים ואוכל לכלבים שאינם חשים בטוב: עשה ואל תעשה
* בורגול מלך הגרוסים
הנחת תפילין - מדוע בעצם יש לקיים את המצווה הזאת? (צפיות: 318)

פוסט זה נכתב על ידי דרוויש ב29/09/2018 06:48:48

תפילין

 

כולנו או לפחות רובנו יודעים מהם התפילין ומהי הנחת תפילין, אבל לאחרונה גברה בי הסקרנות לחקור יותר לעומק מדוע בכלל צריך לקיים את מצוות הנחת תפילין? מה הטעם למצווה זו ומה הן הסיבות? עשיתי מחקר קטן כדי לנסות לגלות מה עומד מאחורי הנחת תפילין ושמחתי להיות מופתעת ולגלות אנקדוטות וטעמים שונים בעניין שלא הכרתי קודם ואפילו לא שמעתי עליהם.

 

אלה עיקרי הדברים שמצאתי בעניין הסיבות להנחת תפילין;

 

 ראשית, מצוות הנחת תפילין נחשבת למצווה חשובה ביותר אשר הסיבה הבסיסית והעיקרית לקיומה היא ציווי הקב"ה: "וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת עַל יָדֶךָ וְהָיוּ לְטֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ" (דברים ו´, ח´) מעבר לכך שהיה זה ציווי חשוב של הקב"ה, ישנן עוד כמה וכמה משמעויות חשובות ומהותיות לציווי זה מבחינה רוחנית-דתית. העיקרית שבהן היא לסמל את הקשר והקירבה בין כל אדם ואדם לקדוש ברוך הוא.

 

 הסיבה הבאה שמצאתי היא, שעל ידי הנחת תפילין, מתאפשר למעשה קיום של 8 מצוות במקביל! איך זה ייתכן? ובכן, אם מתייחסים לכל אחת מהפרשיות שבקופסאות התפילין כמצווה בפני עצמה, הרי שבכל אחת משתי הקופסאות שמניחים על הראש והיד יש 4 פרשיות: שמע ישראל, והיה אם שמוע, קדש והיה כי אם יביאך. סך הכך, 4 על היד ו4 על הראש הן 8 מצוות שמקיימים נוסף על התפילין.

 

סיבה אחרת להנחת תפילין היא האמונה באריכות ימים וחיים ארוכים ובריאים לכל אדם המניח תפילין. בנוסף, אדם המקפיד ומתמיד על הנחת תפילין מדי יום כפי שמצווה, נמחלים לו כל חטאיו ועוונותיו והם נעלמים כלא היו.אמונה נוספת המדרבנת להניח תפילין היא שמלאכים מקיפים את האדם שמניח תפילין, מביאים את הידיעה לאלוהים על קיום המצווה, שומרים על האדם ודואגים שיקבל עזרה והגנה בחייו מסביבתו.

 

נוסף על כך עצם קיום המצווה הזו על ידינו, מדרבן גם את הקב"ה עצמו לעשות טוב עבורנו ועבור העולם מצידו. הנחת תפילין גם מעניקה שכר או תגמול לדורי דורות, עבור הילדים, הנכדים והנינים לנצח, הטובה והזכות של קיום מצווה זו תשאר ותשמר עבור משפחתכם לתמיד. מלבד זאת, מובטח למקיימי המצווה מקום טוב בעולם הבא לאחר פטירתו, עולם הבא הוא עולם הנצח אשר בו אין זמן או ערך לזמן והוא עולם שכולו טוב.

 

אותם אנשים אשר הניחו תפילין כל ימי חייהם גם לא יוכלו להיות מושפעים מ"אש הגהנום" כלומר כל השפעה רעה או שלילית אחרת ויהיו חזקים ממנה תמיד.לבסוף, סיבה עיקרית נוספת היא שימור הזיכרון של אהבת אלוהים אלינו והטובה הגדולה שעשה עבורנו בהוציאו אותנו מגלות ושעבוד קשים במצרים ודאגתו לנו שהביאנו לארץ ישראל, ארץ זבת חלב ודבש, והנחת התפילין מדי יום, רצועה אחת כנגד הלב ורצועה שניה כנגד המוח דואג שלא נשכח זאת לעולם.

 


מילות מפתח: הנחת תפילין- אמונה- מסורת- דת- יהדות- ברסלב


העיר הוירטואלית:
אודות
תנאי שימוש
פירסום + יצירת קשר
מאגרי תוכן גדולים:
הורדות
משחקי רשת
סרטים וסדרות
תוכן מבוסס גולשים:
בלוגים בחינם
בניית אתר בחינם
קבוצות לפי נושאים
ארכיונים גדולים:
פורומים
סירטונים
תבניות וורדפרס
קישורים והמלצות:
מפת האתר
משחקים לילדים
משחקי בנות
משחקים
אינדקס עסקים
ייעוץ לילדים
עיר הספרים

eXTReMe Tracker